Dijital Medya Platformu

İmam Hatiplilerin Buluşması

0 115

             İmam Hatip Okulları 68. Kuruluş Yıl Dönümü vesilesiyle Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulunda çeşitli etkinlikler düzenlendi.

           Geçmişten günümüze İmam Hatip Okullarını anlatan sinevizyon gösteriminin ardından, İmam Hatip okullarından mezun olan ve çeşitli görevlerde yer alan katılımcılar öğrencilerle buluştu.

           Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şeyhmus Demir burada yaptığı konuşmada; İmam Hatip okullarının amaç ve misyonu gereği kendilerine düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirdiklerini belirterek, çağın gerekleriyle öz medeniyeti harmanlayan bu okullara sahip çıkılması gerektiğine vurgu yaptı.

           ÖNDER Derneği İl Başkanı Abdulsamet Yılmaz ise yaptığı konuşmada İmam Hatipli olmanın hayat boyu devam eden gönül ve vefa işi olduğunu kaydederek, kurulduğu günden bu yana milli ve manevi değerler doğrultusunda hareket eden bu okulların bugün çok iyi bir yerde olduğunu ve bu durumun onları ziyadesiyle memnun ettiğini söyledi.

           Yıllar sonra öğrencilerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Yılmaz; “Öğrencilerle gerçekleştirdiğimiz sohbetler bizlere büyük bir keyif verdi. Bir zamanlar bu sıralarda biz vardık. Bugün ise sınıflara konuşmacı olarak katıldık. Öğrencilerle buluşmak gerçekten heyecan vericiydi. İmam Hatipli olmanın ayrıcalığı bu olsa gerek. İnşallah bir gün onlarda buradan gelecek nesillere seslenirler” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku