Dijital Medya Platformu

Sarı, “Akademik başarılarımızı daha üst seviyelere çıkaracağız”

0 119

Yakup Sarı, Öğretmenler İle Toplantılarına Devam Ediyor.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, “Hedefe Doğru 4 Başlık 7 Adım Projesi” kapsamında öğrencilere yönelik sağlıklı bir kişiliğin temel taşını oluşturan Toplumsal Değerler konusunu ve öğrencilerin Akademik Başarılarının Artırılmasına Yönelik Yapılacak Çalışmalar ile ilgili Mardin’de görev yapan Lise Matematik ve İlköğretim Matematik Öğretmenleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı başkanlığında Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Vali Kılıçlar Salonu’nda yapılan toplantıda “Hedefe Doğru 4 Başlık 7 Adım Projesi” kapsamında öğrencilere yönelik sağlıklı bir kişiliğin temel taşını oluşturan Toplumsal Değerler konusu ve öğrencilerin Akademik Başarılarının Artırılmasına Yönelik Yapılacak Çalışmalar ve 2018-2019 eğitim öğretim yılına ait eğitim çıktıları öğretmenler ile paylaşmak ve değerlendirmek suretiyle öğretmenler ile istişare edildi.

Müdür Sarı, Toplantıda yaptığı konuşmada; “İlimizde eğitimde kalitenin artması için çeşitli okullar yapıldı. Biz istiyoruz ki, yaptığımız bu okulların yanında, akademik başarımızı da daha üst seviyelere çıkarmak. Bunun için siz değerli öğretmenlere çok büyük sorumluklar düşüyor. Ne olur sizlerden ricam öğrencilerimizi yetiştirirken kendine güvenen, kendisi ve çevresiyle barışık, yaratıcı gücü olan ve bunu kullanan, araştırmayı bilen, kitap okumayı seven, sorun çözme yeteneği olan, dürüst ve yaşam başarısı yüksek bir gençlik yetiştirmektir. Bu hedefle çıktığımız eğitim yolunda öğrencilerimizin karşılaştığı her türlü problemde onların yanında olmalıyız. Onların sorunlarına kalıcı çözümler üreterek öğrencilerimizin öğrenme motivasyonunu kaybetmeden problemini çözmeliyiz. Biliriz ki lise eğitimi insan yaşamında dönüm noktasıdır. Gelecek hayalleri burada şekillenir, burada hayat bulur veya kaybolur. “Kaybedecek zaman ve insan yoktur” ilkesiyle bütün çabamız öğrencilerimizi hem yaşam hem sınav başarısı kazanmış bir birey olarak görmek içindir. Matematik dersi de önemli bir derstir. Gerek LGS gereke üniversite sınavlarında ağırlıktadır ve bir hayat boyu lazım olur. Bunu için matematik dersini öğrencilere sevdirin kabiliyetli olanları bilimsel çalışmalara yönlendirin”dedi.
Sarı, Emeği geçen ve toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

 

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku