Sümer, Özel Öğrencileri misafir etti

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Nedeniyle Engelli Öğrenciler Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğünü Ziyaret Etti.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Artuklu Öğretmen Necmi Karataş Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmen ve öğrencilerini makamında misafir etti.
Özel Eğitim öğrencilerini öğretmenleriyle birlikte ağırlayan Sümer, öğrencilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü yaş pasta ile kutlayıp, hediyelerini takdim etti. Hediye ettikleri kabanları öğrencilere kendi elleriyle giydiren Müdür Sümer, Öğrenciler ile yakından ilgilenerek, öğrenciler ve öğretmenleriyle sohbet edip durumları hakkında bilgi aldı.

Müdürlük olarak özel öğrencilerimizi, eğitim sistemimizin ayrılmaz bir parçası olarak telakki ettiklerini belirten Sümer, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nde toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan özel bireylere karşı sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlatıyor ve engeli olan vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekilmesi ve toplumda farkındalık oluşturulması açısından önemli gördüklerini söyledi. Sümer, engeli olan ya da olmayan tüm vatandaşlarımıza sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum”dedi.

Yorumlar (0)
Yorum ekle