Dijital Medya Platformu

Prof. Dr. Özcoşar’ın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ Mesajı

0 331

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Münasebetiyle Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar bir mesaj yayınladı.

Prof. Dr. İbrahim Özcoşar mesajında; “Haber alma, hakikat, öğrenme ve keşfetme, fikirlerini ifade edebilme hürriyeti her insan İçin temel bir haktır. Basının temel hak ve özgürlükler çerçevesinde ifa ettiği gazetecilik mesleği zorlukları nedeniyle her türlü takdiri hak etmektedir” dedi.

Mesajının devamında Özcoşar, “Bilişim ve teknoloji alanındaki gelişmelere paralel olarak özellikle internet kullanımı ile birlikte zenginleşen iletişim dünyasında bilgi ve haber vermek, toplumu aydınlatmak, toplumun bilgilendirilmesinin yanı sıra, kurumlar arasındaki iletişimin sağlamak, kamuoyu oluşturulması gibi mühim vazife ve mesuliyetlerini fedakârca her türlü şartlar altında ifa eden yerel ve ulusal bütün basın mensuplarımızın ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik eder, meslek hayatlarında başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku