Dijital Medya Platformu

İl Başkanı Kılıç, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı

0 164

AK Parti Mardin İl Başkan Faruk Kılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.


Mardin’de bir otelde düzenlenen ve AK Parti Basın Medya Tanıtım Başkanı Beşir Güneş’in organize ettiği basın toplantısına, Yerel yönetimlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Şeyhmus Akbacı, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Vahap Alma, İl Teşkilat Başkanı Önder Duyan ve İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Özkan’ın hazır bulunduğu programda konuşan, AK Parti Mardin İl Başkan Faruk Kılıç, Mardin Çevre Yolu Projesi ve Midyat Çevre Yolu Projesi’nin 2020 yatırım yılına dâhil edildiğini, bu konuda Ulaştırma Bakanlığıyla görüşmelerin devam ettiğini, milletvekilleriyle birlikte projelerin hayata geçirilmesi için Ankara’daki görüşmelerini sürdüreceklerini söyledi.

Mardin’in düzenlenen operasyonlarla huzurlu bir şehir haline geldiğini belirten Kılıç, AK Parti sayesinde Türkiye’de büyük değişim olduğuna vurgu yaptığı konuşmada, “İktidara geldiği günden bugüne Türkiye kendi içindeki sıkıntıları çözerek dünya mazlumlarının yardımına koştu. Devletimiz artık dünyaya karşı duracak güçtedir. AK Parti 18 yıllık iktidar sürecinde gösterdiği çaba hız kesmeden devam edecektir.” dedi.
100 fabrikadan 250 fabrikaya ulaştık
Mardin’de ekonomi alanında önemli gelişmelerin sağlandığını kaydeden Kılıç,” Mardin Organize sanayi bölgesinde 2000 yılında 100 fabrika varken bugün 250 fabrikaya ulaştı. Mardin’de 2200 km yol asfalt yaptık. Bunun 1000 km Sıcak asfalttır. STK’lar, muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geliyoruz. Esnafların sorunlarını dinliyoruz. Çözüm üretmeye çalışıyoruz. Dava şuuru ile çalışıyoruz. 5 tane belediyemiz var. 5 tane de kayyum belediyemiz var. Onlarla iş birliği halindeyiz. Gönül belediyeciliğini yapıyoruz. Millet ile ele el olacağız. Oy veren vermeyen herkese hizmet ediyoruz. Şehir gelişmesi noktasında Ankara ile çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Su zammı ve 3 dönem kuralı
Bir gazetecinin AK Parti’de 3 dönem kuralı ve bu kurala Yeşilli, Dargeçit ve Ömerli olmak üzere üç ilçe başkanın hatırlatılması üzerine Kılıç, “AK Parti’de üç dönem kuralının bulunduğu doğrudur. Ancak bu kural duruma göre esnetilebilen bir kuraldır. Üç ilçemizde bu kuralla muhatap olan üç başkanımız var. Başkanlarımız, partimizin kuruluşundan bu yana davalarına sahip çıkmış, partileri için mücadele etmiş ve ilçelerinde alınan seçim başarılarında teşkilatları ve adaylarıyla birlikte gece gündüz demeden çalışmış arkadaşlarımızdır. Genel merkezimizle istişarelerimiz devam ediyor, gerek üç dönem kuralı, gerekse de diğer ilçelerimizle ilgili herhangi bir değişim beklemiyoruz, arkadaşlarımızla yola devam edilmesi hususunu genel merkezimizle paylaştık, bizim talebimiz bu yöndedir.” şeklinde konuştu. Gazetecilerin, yapılan son zamlarla vatandaşa kesilen elektrik ve su zamlarından kaynaklı gelen yüksek faturalara vatandaşların yoğun tepkilerinin bulunduğunun hatırlatılması üzerine Kılıç, vatandaşların sesine duyarsız kalma lükslerinin bulunmadığını, konuyu ilgili mercilerle paylaşacaklarını sözlerini ekledi.
Kongre süreci
Toplantının son bölümünde; AK Parti’nin kongre süreciyle ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Kılıç, kongre takviminin işlemesiyle birlikte Kızıltepe ve Midyat ilçe başkanlarının partilerinin önünü açmak için bulundukları görevden feragat ettiğini hatırlattı. Her iki ilçeyle ilgili kongre takviminin devam ettiğini, şeffaf ve düzenli bir şekilde müracaatların alındığını, temayül yoklamalarının yapıldığını ve genel merkezin takdiriyle ilçelere yeni başkan adayı görevlendirmelerin yapılacağını kaydeden Başkan Kılıç, adaylık sürecinde başvurusu bulunan bütün adaylara başarı dileklerini yineledi.

31 Mart seçimlerinden sonra ilçe ziyaretlerini yoğun bir şekilde sürdürdüklerini, seçimlerden sonra geçen zaman içerisinde her ilçeye en az 7-8 defa gittiklerini, bu ziyaretleri düzenli bir şekilde devam ettireceklerini kaydeden Başkan Kılıç, ilçelerde mahalle muhtarlarıyla, kanaat önderleri, basın mensupları ve ilçelerde faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri temsilcileriyle bir araya gelip, ilçelerin sorunları üzerine istişarelerde bulunduklarını söyledi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku