Dijital Medya Platformu

MBB’nin Arama Kurtarma Ekibi Elazığ’da

0 282

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı arama kurtarma ekibi Elazığ’da depremzadelerin yaralarını sarıyor.

 

Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı arama kurtarma ekibi deprem mahallinde enkaz çalışmalarına başladı.

 

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Mustafa Yaman’ın talimatıyla deprem bölgesine sevk edilen beş kişilik arama kurtarma ekibi deprem mahallinde enkaz altından bir çocuk ve bir kadını sağ olarak çıkardı. Aama kurtarma ekibi Türkiye’nin farklı illerinden gelen ekiplerle birlikte arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor.

 

Arama kurtarma çalışmaları sonlanıncaya kadar çalışmalarına devam edecek olan ekip, depremde zarar görmüş depremzadelerin yaralarını saracak. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Elazığ depreminin yaralarını sarmak için Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı arama kurtarma ekibi Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Mustafa Yaman’ın talimatıyla deprem bölgesine sevk edilmiştir” denildi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku