Dijital Medya Platformu

Ak Parti Mardin Milletvekillerinden Başkan Gültekin’e Ziyaret

0 291

Ak Parti Mardin İl Başkanlığından ve Ak Parti Mardin Milletvekillerinden oluşan bir heyet Mardin Marangozlar ve Mobilyacılar Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanını makamında ziyaret etti.

Mardin Marangozlar ve Mobilyacılar Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanlığı makamında gerçekleşen ziyarete; Ak Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, Ak Parti Mardin Milletvekilleri Şeyhmus Dinçer, Cengiz Demirkaya, Artuklu İlçe Başkanı Serdar Bağış ve heyette bulunan diğer partililer katıldı.

Ak Parti heyetini kapıda karşılayan Mardin Marangozlar ve Mobilyacılar Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Şeyhmus Gültekin ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek; Ak Parti heyetine, Mardin’de mesleğini icra eden marangozlar ve mobilyacılar esnafının yaşadığı sıkıntıları anlattı.

Mardin Marangozlar ve Mobilyacılar Oda Yönetiminin de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Başkan Gültekin, marangozlar ve mobilyacılar esnafının zor bir süreçten geçtiğini belirterek, marangozlar ve mobilyacılar esnafını yakından ilgilendiren Sınırlı Sorumlu Mardin Marangozlar ve Mobilyacılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin bir an önce yatırım programına alınmasını istedi.

Yaşklaşık üç yıldır başladıkları S.S Mardin Marangozlar ve Mobilyacılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin Bakanlık tarafından yatırım programına alınmadığı için esnafın zor şartlar altında çalıştıklarını kaydeden Gültekin, “Marangozlar ve Mobilyacılar Sanayi Sitemiz olmadığı için esnafımız dağınık bir şekilde apartmanların zemin katlarında ve küçük alanlardan oluşan bodrumlarda imalat yapmak zorunda kalıyor. Buda esnafımızın mesleklerini geliştirme noktasında engel teşkil ediyor. Özellikle kış aylarında esnafımız zemin ve bodrum katlarında imalat yaptıkları için çoğu zaman esnafımız büyük maddi hasarla sonuçlanan su baskınlarına maruz kalabiliyor” dedi.

S.S Mardin Marangozlar ve Mobilyacılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin yatırım programına alınıp bitirilmesi halinde esnafında rahat bir nefes alacağını ifade eden Gültekin, “Odamıza kayıtlı 280 üyemiz var. Bu sayı her açıdan bölge ekonomisine büyük bir katma değeri var. Esnafımızı sanayi sitemize taşırsak, iş yerleri metrekare bazında artacağından eleman ihtiyaçları da olacaktır. Buda istihdama katkı demektir. Tabi ki bu durum müşteri memnuniyeti açısından da önemlidir. Müşterilerimiz şehrin tümünde esnaf arayacağına direk sanayi sitemize gelip, siparişlerini verebilecektir. Diğer taraftan da şehirde oluşan ses kirliliği de büyük ölçüde önlenmiş olacaktır” şeklinde konuştu.

Tüm sorunları yerinde dinleyen Ak Parti Mardin Milletvekilleri Şeyhmus Dinçel ve Cengiz Demirkaya, her zaman esnafın yanında olduklarını belirterek, S.S Mardin Marangozlar ve Mobilyacılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin yatırım programına alınması için her türlü desteği vereceklerine dair söz verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku