Dijital Medya Platformu

Camide Namaza Devam Eden Öğrenciler Ödüllendirildi

0 105

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından öğrencilerin yarıyıl tatili için hazırlanan ‘Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruz’ adlı program sona erdi.

Mardin Sadık Yay Camisinde düzenlenen programa Mardin İl Müftüsü İsmail Çiçek, Artuklu İlçe Müftüsü Mustafa Ali Işık, Sadık Yay Cami İmamı Sabri Varlı, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından ‘Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruz’ adlı programa katılan öğrenciler tarafından ilahiler söylendi. Programın açılışında konuşan Mardin İl Müftüsü İsmail Çiçek, İlimizin tüm camilerinde 18 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında uygulanan ‘Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruz’ program, öğrenci ve veliler tarafından büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Konuşmasının devamında Çiçek, “Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen faaliyetler içerisinde en çok gençlerimize yönelik yapılan faaliyetler gelmektedir. Bu nedenle yarıyıl tatilinde düzenlenen bu program başta olmak üzere Yaz Kur’an Kurslarımızı da önemsiyoruz. Namazla buluşan insan her türlü kötülüklerden uzak olur. Yavrularımızı camiyle, namazla buluşturduğumuz zaman geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin temellerini iyi oluşturmuşuz demektir. İnşallah yavrularımız yarıyıl tatili sonrasında da namazlarına devam ederler. Bu konuda çocuklardan desteklerini esirgemeyen anne, babalara da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Programın sonunda ‘Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruz’ programına düzenli devam ederek birinci olan Tarık Enes Çavuş hediyesini Mardin İl Müftüsü İsmail Çiçek’in elinden alırken, ikinci olan Sıddık Narçiçeği, Muhammed Mustafa Yücedağ, Ömer Çim, Bülent Çavuşoğlu’da Artuklu İlçe Müftüsü Mustafa Ali Işık’ın elinden aldı. Üçüncü olan Yakup Kanza, Ahmet Öncel ise hediyelerini Cami İmamı Sabri Varlı ve velilerin elinden aldı.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku