Dijital Medya Platformu

Diş Hekimi Fobisi Olan Hastaya Diş Tedavisi Yapıldı

0 245

Derik Devlet Hastanesinde Diş Hekimi Fobisi olan hastaya müdahale edilerek, diş tedavisi yapıldı.

Derik Devlet Hastanesi yeniliklerine bir yenisini katarak hizmet vermeye devam ediyor. Derik Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Süleyman Er, yıllardır diş hekimi fobisi olan 32 yaşındaki Zeynep Tekiner adlı hastaya, genel aneztesi altında diş ve kist tedavisi başarılı bir şekilde uygulayarak hasta sağlığına kavuştu.

Bazı hastaların diş hastalıkları sorunlarını, sağlıklarını tehdit edici bir noktaya gelse bile diş hekimine başvurmaktan çekindiklerini belirten Derik Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Süleyman Er, “Alınacak bazı önlemler ile bu korkuyu aşmak mümkündür. Diş hekimi korkusu, psikolojik olarak, diş hekimine gitmekten korkma veya kişinin kendi iç dünyasında oluşturduğu korkuları içermektedir. Diş hekimi fobisi ise genelde yaşanan diş hekimi korkusundan farklı ve daha ciddi bir problemdir. Sağlığımızla ilgili olan dişlerimize gerekli tedaviyi yaptırmaktan sakınmamız probleme çözüm getirmekten ziyade onu kaçınılmaz boyutlara sürükler. Diş hekimi korkusu diğer korkular gibi yanlış öğrenmeler üzerine dayanır ve tüm korkular gibi psikoterapi yaklaşımları ile tedavi edilebilir. Genel anestezi veya sedasyon ile diş çekimi, diş eti tedavisi, implant, kemik grefti, kemik kisti gibi tedaviler cerrahi olarak uygulanmaktadır” ifadelerini kullanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku