Dijital Medya Platformu

Vatandaşlar, Araçlarını Battaniye ile Koruyor 

0 261

Hava sıcaklığının geceleri sıfırın altında 15 dereceye kadar düştüğü Mardin’de araç sahipleri, park ettikleri araçlarının üzerini örterek,  donmaktan korumaya çalışıyor.

 

Don ve buzlanma nedeniyle bazı araç sahipleri araçlarının motor kısmı, cam ve kapılarının donmaması için ilginç yöntemler kullanarak, kimi vatandaşlar araçlarının üzerine kilim atarken, kimileri de halı, battaniye ve branda ile kapatarak soğuktan koruyor.

 

Geceleri hava sıcaklığının eksi 15 dereceye kadar düştüğünü ifade eden vatandaşlar, “Sabahları araçlarımızı çalıştırmada zorlanıyoruz. Donmasın diye bazen geceleri arabalarımızı çalıştırıyoruz. aracın motoru donmasın diye ön kaputu battaniyeyle örtüyoruz. Yani aracı soğuktan korumak amacıyla aracımızı battaniye ile örtüyoruz. Önümüzdeki birkaç gün daha soğuklar artarak devam edecek. Bu da çözüm değil ama kendi imkanlarımızla çözüm bulduklarını söylediler.”

 

Özellikle okul servisi sahipleri sabah erken saatlerde sıkıntı yaşamamak için araçlarının üzerini komple kapatıyor. Madin’de araçların üzerine atılan halı, kilim, battaniye görenlerin de dikkatini çekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku