Dijital Medya Platformu

Mardin’de Eğitime Kar Tatili

0 302

Mardin’de kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim öğretime ve kamuda çalışan engelli ve hamile personel için, bir gün ara verildi.

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, Mardin genelinde kar yağışından dolayı yaşanan olumsuz hava koşullarının etkisini sürdürdüğü belirtildi.

Bu nedenle Mardin il genelinde ilk ve orta dereceli okullar ile halk eğitim, rehberlik araştırma, özel eğitim rehabilitasyon merkezlerinin bir gün tatil edildiği bildirilen açıklamada, engelli ve hamile kamu personelinin de idari izinli olacağı kaydedildi.

Mardin Valiliği’nce yapılan açıklamada,  “Devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ve ilçelerdeki tüm okullarımızda Perşembe günü eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de aynı gün idari izinli sayılacaktır” denildi.

ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ’DE KAR TATİLİ KARARI ALDI

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğünden Yapılan açıklamada, Mardin’de kar yağışı ve buna bağlı oluşması muhtemel olumsuz hava koşulları nedeniyle Merkez Kampüsümüz ile ilçelerimizdeki yüksek okullarda 13 Şubat Perşembe günü eğitime 1 gün ara verilmiştir. Ayrıca idari kadrolarda çalışan engelli/hamile personel de idari izinli sayılacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku