Dijital Medya Platformu

Jandarma ekipleri Uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor!

0 16

       Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince (3) aydır takibe alınan ‘Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti’ yaptığı tespit edilen (12) şüpheli şahıstan (2)’si bu süre zarfında icra edilen ara operasyonlarda (530) gr. esrar maddesi,(36)gr. metanfetamin,(1)gr. eroin,(1)adet hassa terazi ile birlikte yakalanmıştır. Bu (2) şüpheli şahıs çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.

      Teknik ve fiziki olarak takip edilen diğer şüpheli şahıslara yönelik ise Ömerli ilçe merkezi ve mahallelerinde bulunan (17) farklı adrese eş zamanlı (105) personel ve (2) narkotik köpeğinin katılımı ile operasyon düzenlendi.

      Adreslere yapılan operasyonlar neticesinde yakalanarak gözaltına alınan (6) şüpheli şahıstan (4) ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edilirken (2) şahıs adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Firar durumunda olan (4) şahsın ise yakalanması için çalışmalara devam edilmektedir. Şahısların ev, eklenti ve işyerlerinde yapılan aramalarda;(2) fişek halinde toplam (5) gr. metanfetamin,(20) gr. esrar, (1) adet baretta marka ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait (5) adet fişek,(3) adet ruhsatsız av tüfeği, (1) adet bong olarak tabir edilen uyuşturucu madde kullanma aparatı,(1) paket uyuşturucu madde kullanmak için bulundurulan ‘çarşaf’ diye adlandırılan sargı kağıdı, (5) adet cep telefonu ile (6) adet sim kart ele geçirildi.

      Bölge halkımızın desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlerimiz kararlılıkla devam edecektir.

      Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku