Dijital Medya Platformu

Kaymakam Gökpınar’dan Gazetemize Ziyaret

0 88

Artuklu ilçesine atandığı günden bu yana, hareketliliği, halkın içinde olması ile farklı bir profil çizen Kaymakam Hacı Hasan Gökpınar gazetemizi ziyaret etti.

Gazetemizin İmtiyaz sahibi Veysi Erkar ve Yazı İşleri Müdürümüzün karşıladığı Gökpınarın ziyareti sohbet şeklinde devam etti.
Gökpınar Yerel basını önemsediklerini ve Artuklu’da yapılan çalışmaların anlatılması konusunda yerel basının önemli bir görev üstlendiğini kaydetti. Birçok konuda istişareyi önemsediğini belirten Gökpınar ; İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız’da ihtiyaç sahibi 20 bin dosya bulunmakta. Bu dosyalar içinde genel sağlık sigortası, 2022 engelli aylığı ve yaşlı aylıkları mevcut.

10 bin dosya ya aktif şekilde yardımlar yapmaktayız. Bunun içinde nakdi yardımlarda bulunmakta. Vakfımız aracılığıyla her yıl ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılan kömür yerine bu yıl diğer yıllardan farklı olarak tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi 3000 aileye kömür bedeli olarak 500 TL ödeme yaptık. Bu kararı alırken de tüm mahalle muhtarları ve konuyla alakalı tüm kurumlarla istişarelerde bulunduk’’dedi.
İkili Eğitimle ilgili düşünceleri ve yapılması gerekenler nelerdir sorusana Gökpınar;
Bilindiği üzere ülkemizde ve ilimizde pek çok okulda öğrenci sayısı fazla olduğu için ikili sistem uygulanmaktadır. Öğrencilerimize daha kaliteli eğitim verilmesi, huzur ortamında güvenliğin sağlanarak hizmetlerin sürdürülmesi için yeni okul programlarımız var. Milli Eğitim Bakanlığı’nın konuyla ilgili çalışmalar yaptığını önümüzdeki yıllarda yatırım programına alacağını ve böylelikle; Önümüzdeki dönemlerde bu durum aşılacak ve ilçemizin hak ettiği eğitim seviyesine ulaşacaktır’’ dedi.

İlimizin daha müreffeh seviye ulaşması noktasında yapılması gerekenler nelerdir sorusuna ise kaymakam Gökpınar; ‘’Ben şuna inanırım, iktisatta mukayeseli üstünlükler teorisi var. Herkes aynı bir işi yapmaya kalkışırsa bu işte herkes zarar görür. Şirketler yatırımcılar üstün olduğu alan da çalışmalı ve üretmelidir. İlimizin ciddi manada turizm ve tarım potansiyeli mevcut bunu daha iyi kullanarak kaliteyi yükselterek verimliğin ve hasılatın yükselmesine vesile olacak. Buda ciddi manada ilin ekonomik refahına yansıması olacaktır’’dedi.

Gökpınar; İlimizde etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçemize bağlı her seviyedeki okullarda eğitim ve öğretime 14.02.2020 tarihinde 1 gün süreyle ara verildiğini, ayrıca hamile ve engelli kamu personelinde 1 gün süreyle idari izinli olacaklarının müjdesini de verdi.
Gazetemiz imtiyaz sahibi Veysi Erkar, Kaymakam Hacı Hasan Gökpınar’a nezaket ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku