Dijital Medya Platformu

Mardin’de 232 Toplu Taşıma Sürücüsü Eğitildi

0 251

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından Mardin genelinde toplu taşımada hizmeti veren sürücülerin hizmet kalitesini artırmak amacıyla alanında uzman eğitmenler eşliğinde iki günlük eğitimden geçirildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı, Ulaşım Daire Başkanlığının Toplu Taşıma Araçları Yönetmenliği hükümleri çerçevesinde toplu taşımada hizmet kalitesini artırmak amacıyla şehir genelindeki toplu taşımada çalışan sürücülere iki günlük meslek eğitimi verdi.

Alanında uzman eğitmenlerin katıldığı mesleki eğitimler, Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Gençlik İşleri Daire Başkanlığına bağlı Sanat Akademisinde iki gün süren eğitime birçok toplu taşıma sürücüsü katıldı. Hizmet kalitesinin artırılması, şoförlerin yolcularla daha etkili ve doğru iletişim kurabilmelerini sağlamak amacıyla, “Trafik mevzuatı, toplu taşıma mevzuatı, sık karşılaşılan rahatsızlıklar, yolcu iletişimi, toplu taşımada genel güvenlik, güvenlik ve ekonomik sürüş teknikleri, stres yönetimi, öfke kontrolü, ilk yardım ve meslek hastalıkları” gibi konular üzerinde duruldu.

2 gün boyunca devam eden eğitimlere 232 şoför katıldı.

                                                                       Haber:(Halil YORĞUN)

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku