Dijital Medya Platformu

Başkan Yaman,  İşgalcilere göz açtırmıyor

0 407

İki yıl önce, Mardin İl Sağlık Müdürlüğü binasına paralel olarak yapılan kaçak dükkânlar,  Mardin Büyükşehir Belediyesi  tarafından alınan kararla yıkıldı.

Merkez Artuklu ilçesi 13 Mart mahallesinde bulunan ve  hazine arazileri üzerinde yaklaşık iki yıldır işgalci konumunda kişi veya kişiler tarafından yapılan kaçak binalar, Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan meclis kararıyla yıkıldı. Alınan karar doğrultusunda ilçede bulunan iki ayrı adreste belediye yıkım ekipleri tarafından eş zamanlı olarak yıkım başlatıldı. Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılan binaların yerine vatandaşların faydalanabileceği yeşil alan olarak değerlendirilecek.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Mustafa Yaman’ın gerek sit alanında gerekse yeni yapılanmalarda daha hassas davranacaklarını belirterek, “Bu gibi hazine arsaları, çocuk parkları, sosyal alanlar, arsa terkleri ve yeşil alanlar, bina çekmelerine yapılan ek binalar ve gece kondulara asla müsamaha edilmeyeceğini” ifade etti.

Şehrin sülüetini bozacak bu gibi yapıların vatandaşların sosyal yaşamlarını etkilemekle birlikte vicdanlarını da rahatsız etmektedir.  Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Mustafa Yaman’ın şehir adına almış olduğu bu olumlu kararlar, vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku