Dijital Medya Platformu

Çöken İstinat Duvarı Tehlike Saçıyor

0 275

Uzun süredir Artuklu’da harabe halinde duran istinat duvarı görüntü kirliliği oluştururken, çocuklar için de tehlike oluşturuyor.

Mardin merkez Artuklu İlçesi Şar Mahallesi Bademli Sokakta bulunan ve uzun zamandır harabe halinde duran istinat duvarı, mahallede kirli görüntüler oluştururken çocuklar için de tehlike arz ediyor.

Yoğun kar ve yağmur yağışı sonucu çöken istinat duvarından rahatsız olan mahalle sakinleri, turizm şehri olan Mardin’e bu görüntülerin hiç de yakışmadığını söyledi.


Uzun süredir yıkık halde bulunan duvarın yeniden inşa edilmesi için yetkililerden yardım bekleyen mahalle sakinleri, “Her gün burada binlerce yerli ve yabancı turist geçiyor. Bu tarihi sokakta özçekim yaparak, anılarını ölümsüzleştiriyor. Harabe halinde duran bu istinat duvarı ise turizm şehri olan Mardin’e gelen ziyaretçilere farklı yansıyor. Bu da Mardin’in tanıtımı açısından kötü izlenim bırakıyor” denildi.

Çocuklar için de risk oluşturduğunu belirten mahalle sakinleri, “Çocuklarımız her sabah okula gitmek için buradan geçmek zorunda kalıyor. Hatta bazen çocuklar yıkılan taşlar üzerine çıkarak, yığılmış olan toprakla oyun oynuyor. Bu da çocuklar açısından risk oluşturuyor. Yetkililerden isteğimiz duvarın bir an önce onarılarak eski haline getirmelerini istiyoruz” talebinde bulundu.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku