Dijital Medya Platformu

Asıl mucize kabuğunda

0 249

     İnsanların büyük kısmının tadını çok sevdiği muzun kabuğu, içinden de marifetli çıktı. Muz kabuğunun bilinmeyen faydaları sizi de çok şaşırtacak. İçini yedikten sonra kabuğunu atıyorsanız, sakın yapmayın. İşte yapabilecekleriniz..

    Aknelerden kurtulun – Cildinizi her akşam muz kabuğu ile ovmak ve sabaha kadar bekletmek, akne işaretlerini azaltacaktır.Hemoroidinizi iyileştirin – Olgun bir muzun kabuğunu soyun.

Kabuğu aşağıdan yukarıya doğru soyun ki kabuk üzerinde yapışkan, etli kısımdan mümkün olduğunca kalsın.Dişlerinizi beyazlatır – Muz kabuğu dişlerinizi en az pahalı ticari ürünler kadar beyazlatabilir.

Siğillerinizi tedavi edin – Olgun bir muzun kabuğunu kullanarak siğili dairesel hareketlerle güzelce ovun. Küçük bir parça muz kabuğunu siğilin üzerine bantlayın ve geceyi bu şekilde geçirin.

Ayakkabılarınızı parlatın – Muz potasyum ile doludur, ayakkabı cilaları da öyle. Potasyum deriyi besler.

Kırışıklıkları önleyin – Akneler için önerilen tekniği kullanarak göz çevresi, dudakların üzeri ve ense bölgesi gibi kırışıklıklara yatkın bölgelere masaj yaparak muz kabuğunun sıkılaştırıcı etkisinden faydalananın.

 
Gümüşlerinizi parlatın – Etli bir muzun kabuğunu kullanarak dairesel hareketlerle gümüşlerinizi nazikçe ovun. Çatlaklara özellikle dikkat edin.
 
Muz kabuğundan kek yapın – Muz kabuklarınızı kek tariflerinde kullanabilmek için birkaç gün boyunca suda bekleterek iyice yumuşamalarını sağlamanız gerekiyor.

Eşyalarınızı temizlemek için kullanın – Muz kabuğu ile ahşap mobilyalarınızı parlatabilir, deri koltuklarınızı temizleyebilir ve mürekkep lekelerini ahşap ve boyalı yüzeylerden çıkarabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku