Dijital Medya Platformu

MAÜ, ‘Küresel Amaçlar Atölyesi’ açıldı

0 47

Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde faaliyet yürüten Sürdürülebilir Kalkınma ve Girişimcilik Topluluğu tarafından ‘Küresel Amaçlar Atölyesi’ çalışmaları başladı.

Yedi hafta boyunca devam edecek olan ‘Küresel Amaçlar Atölyesi’ sonucunda hazırlanacak olan eylem planı doğrultusunda çalışmalarına devam edilecek.

Küresel amaçları yerelleştirmeyi ve girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmayı hedefleyen Sürdürülebilir Kalkınma ve Girişimcilik Topluluğu Başkanı Serhat Irmak, Küresel Amaçlarını ‘Herkese Anlat ve Harekete Geç’ çağrısına uyularak #EylemOnYılı Kapsamında başlatılan atölye çalışmalarımız, yedi hafta boyunca devam edeceğini söyledi.

Açıklamasının devamında Irmak, “Yapacağımız yedi haftalık atölye çalışmaları sonunda hazırlanacak olan eylem planı doğrultusunda çalışmalara devam edilecektir. Atölye her perşembe günü saat 15.30’da Mardin Artuklu Üniversitesi Kütüphanesinde yer alan melek salonunda gerçekleştiriyoruz. Atölye tüm üniversite akademisyenlerine, çalışanlarına ve öğrencilerinin katılımına açıktır. Sürdürülebilir Kalkınma ve Girişimcilik Topluluğu daha önce Küresel Amaçların 17 hedefini 4 dilde (Türkçe, Kürtçe, İngilizce, Arapça) broşür olarak basılmış ve Tembel İnsanın Dünyayı Kurtarma Rehberinin ilk görsel tasarım sergisi düzenlemek ve 4 dilde (Türkçe, Kürtçe Arapça, İngilizce) Girişimcilik Sözlüğü hazırlamak gibi çalışmalar yapmıştık” dedi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku