Dijital Medya Platformu

Mardin MÜSİAD’tan Bahar Kalkanı Harekâtına Destek Açıklaması

0 258

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mardin Şube Başkanı Mehmet İleri, Suriye’de yürütülen Bahar Kalkanı Harekâtını destekleyen bir açıklama yaptı.

Başkan İleri, açıklamasında; “Suriye’de milli güvenliğimizi muhafaza etmenin yanı sıra, insanlık dramının engellenmesi maksadıyla uluslararası hukuka uygun şekilde yürütülen Bahar Kalkanı Harekâtını desteklediklerini söyledi.”

Her daim milletimiz ve devletimizin huzurunda, Mehmetçiğimizin yanında olduklarını belirten İleri, Allah devletimizi, milletimizi muhafaza etsin, askerimizi muzaffer kılsın. Ülkemizi tehdit eden tüm unsurlara karşı yürüttüğümüz mücadelenin, geçmişte olduğu gibi bugün de devlet-millet bütünleşmesiyle, birlik ve beraberlik içinde başarıya ulaşacağına yürekten inanıyoruz. Bu süreçte, ülkemizin yüksek menfaatlerini, sınırlarımızı ve geleceğimizi korumak için azim ve kararlılıkla görevlerini ifa eden kahraman ordumuzla gurur duyduklarını ifade etti.

Açıklamasının devamında İleri, “Son günlerde İdlib’de yaşananlar hepimizi derinden üzmüştür. Rejim unsurları tarafından düzenlenen hain saldırılarda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Bugün ordumuzun, Suriye’de milli güvenliğimizi muhafaza etmenin yanında, yeni bir göç dalgasının ve insanlık dramının engellenmesi maksadıyla uluslararası hukuka uygun şekilde bulunmasını önemsiyoruz. Çeşitli saldırı ve girişimlerle akamete uğratılmaya çalışılsa da söz konusu mücadelemizin kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğini düşünüyoruz.”

Türk milletinin her türlü zorluğu aşmasını bilen bir millet olduğunu belirten İleri, “Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku