Dijital Medya Platformu

Çalıanan 132 küçükbaş hayvan bulundu

0 245

Midyat’ta İ.T isimli şahsa ait çalınan 132 adet küçükbaş hayvan jandarmanın yaptığı araştırma ve soruşturma neticesinde bulundu.

Mardin’in Midyat ilçesi Taşlıburç Mahallesi Kasyan Mağaralarından 132 adet küçükbaş hayvanı çalınan İ.T İsimli şahıs Sivrice Jandarma Karakol Komutanlığına müracaat etmesi üzerine Sivrice Jandarma Karakol Komutanlığına bağlı bir ekip tarafından yapılan araştırma ve soruşturma neticesinde;

Mağdur İ.T. isimli şahsa ait olan 132 adet küçükbaş hayvanın Nusaybin ilçesi Tepe Üstü Mahallesinde B.Y. isimli şahıs tarafından çalındığı ve çalınan hayvanların Şırnak ili Cizre ilçesi ile Mardin ili Nusaybin ilçesinde hayvan alıp satan A.P. isimli şahsa 105.000 TL karşılığında satıldığı tespit edilmiş, bu hayvanlardan 59 adedinin A.P. isimli şahıs tarafından kesilerek et olarak perakende satıldığı, kalan 73 adet küçükbaş hayvanın ise yine A.P. isimli şahsın ağılında olduğu tespit edilmiştir.

Mağdur İ.T. tarafından A.P. isimli şahsın ağılında teşhis edilen küçükbaş hayvanlar kendisine teslim edilmiş, Şüpheli B.Y. isimli şahıs Nusaybin İlçesinde yakalanarak çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

konuya ilişkin yapıılan açıklamada “Bölge halkımızın desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde yürütülen faaliyetlerimiz kararlılıkla devam edecektir” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku