Dijital Medya Platformu

Orta Refüjler Ağaçlandırılıyor

0 256

Başkan Yaman, daha yeşil bir Mardin için çalışıyoruz

Mardin Büyükşehir Belediyesi, ağaç dikimi mevsimi başlamasıyla birlikte ana yollardaki orta refüjlerin ağaçlandırılması çalışmalarına başlandı.
Mardin Büyükşe-hir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan orta refüj ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Artuklu-Kızıltepe, Artuklu-Kabala ve en son Diyarbakır yolu üzerinde bulunan orta refüjlerde arizona mavi selvi ağaç-ların dikimine başlandı.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Yaman ”Orta refüjler ve kavşak-larda yapılan yeşillen-dirme ve ağaçlandırma çalışmalarının tamamlanması ile birlikte ortaya güzel görüntülerin çıkacağını kaydeden Yaman, çalışmaları kısa süre içinde tamamlamayı planladıklarını belirtti.

Yaman, İlin mevsim ve ekolojik koşullarına uyum sağlayacak ağaç türleri-nin Mardin’de yaygınlaş-tırmayı planladıklarını kaydederek vatandaş-ların şehirde sağlıklı ve huzur içinde yaşayabil-meleri için ağaçlandırma çalışmalarını önemse-diklerini, şehrimizin daha modern ve yeşile dönüştürünceye kadar elimizden gelen bütün çabayı göstereceğini” söyledi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku