Dijital Medya Platformu

KOSGEB’e Neden Müdür Atanmıyor?

0 362

 

 

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Mardin Şubesi, yaklaşık 9 aydır müdür ataması bekliyor.

 

2019 yılı Haziran ayında KOSGEB Mardin İl Müdürlüğü görevinden ayrılan Serdal Atan’ın yerine aradan 9 ay geçmesine rağmen hala bir atama yapılmadı. 

 

Her ne kadar Atan’dan boşalan koltuğa Diyarbakır KOSGEB İl Müdürü belirli bir süre vekâlet ettiysede ancak hem Diyarbakır hem de Mardin’e yetişmek mümkün olmadığından Diyarbakır KOSGEB İl Müdürü vekaleti bırakmak zorunda kaldığı belirtildi.

 

KOSGEB desteklerinden iyi derecede yararlanan Mardin, acil olarak KOSGEB il Müdürü ataması bekliyor. KOBİ’lere sağlanan desteklerden en çok faydalanan şehirler listesinde ilk sıralarda yer almasına rağmen Mardin için şüphesiz KOSGEB ayrı bir önem taşıyor. Ancak 9 aylık süre zarfında Mardin KOSGEB’e herhangi bir atama yapılmış değil! 

 

KOSGEB Mardin İl Müdürlüğü, Ülke genelinde en çok yeni girişimci desteği veren iller arasında olmasına rağmen yaklaşık 9 aydır KOSGEB Mardin İl Müdürlüğüne bu güne kadar her hangi bir yetkili atanmadığını belirten işletme yetkilileri;

“KOSGEB Mardin İl Müdürlüğünde yetkili muhatap olmadığı için bekleyen  işlemlerimiz aksıyor. Bu da biz girişimcileri olumsuz yönde etkiliyor. Hükümetin verdiği desteklerden işletmeci olarak yararlanamıyoruz. KOSGEB Mardin İl Müdürlüğüne bir an evvel müdür ya da vekil müdür atamalarını istiyoruz. Girişimci olarak kuruma gittiğimizde burada bulunan görevli memurlar, yetkili olmadığı için işlemlerimizi sonuçlandıramıyorlar. Yaptığımız müracaatlarda askıda kaldığı için yapılan desteklerden de istifade edemiyoruz. KOSGEB aracılığıyla milyonlarca desteğin sağlandığı Mardin’in yeni destek programlarından en iyi şekilde yararlanabilmesi için yetkililerden bir an önce Mardin KOSGEB’e İl Müdürü atamalarını bekliyoruz” çağrısında bulundular.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku