Dijital Medya Platformu

Derik Belediyesi Vatandaşın Memnuniyeti için Çalışıyor

0 279

Vatandaşların memnuniyetini sağlamak amacıyla Derik İlçe Belediyesi ve Derik İlçe Tapu Müdürlüğü arasında veri paylaşımı ile ilgili Web Tapu Protokolü imzalandı.

Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hakan Kafkas’ın makam odasında imzalanan protokol programına Derik İlçe Tapu Müdürü İzzeddin Aksöz’ün yanı sıra kurum yetkilileri de katıldı.

İmzalan protokol hakkında açıklamalarda bulunan Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hakan Kafkas, kurumlar arsında vatandaşların tapu işlemlerinin hızlandırılması açısından, belediyemiz ve ilçe tapu müdürlüğümüz arasında elektronik ortamda iş ve işlemlerin daha seri yürütülebilmesi için Web Tapu Protokolü imzalandığını söyledi.

İmzalanan Web Tapu Protokolü kapsamında haciz belirleme işlemlerinin elektronik ortama aktarılacağını belirten Başkan Kafkas, “Bu çalışma ile birimlerimizde ki işlem yoğunlunu azaltmış olacağız. İşlem süreçlerini en aza indirgemek süretiyle verimliliğin artırılması noktasında da olanak sağlayacağız. Bu protokol ile birimlerimizdeki işlem yoğunluğunun azaltılması, sürekli kılınması ile hizmetlerin daha etkin, hızlı ve güvenli yapılması amaçlanmıştır” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku