Dijital Medya Platformu

Cemaat’le Namaz Kılınmayacak

0 257


Diyanet İşleri Başkanlığı ratafından yapılan vakit namazları ve Cuma namazlarının cemaatle kılınmaması kararı üzerine ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de uygulanmaya başlandı.
Alınan tedbir amaclı kararlar üzerine Mardin’in bin 80 camisinde okunan her vakit ezanların ardından minarelerden camilerde cemaatle namaz kılınmayacağı anonsları yapıldı. Camilerin vakit namazlarında açık olacağı isteyen vatandaşların namazlarını camide eda edebilecekleri ifadelerine yer verildi.
Mardin İl Müftülüğü tarafından yapılan açılamada koronavirüs nedeniyle alınan tedbir kararları kapsamında cami ve mescitlerde namazların cemaatle kılınmayacağını duyurdu.
Açıklamad, Yeni tip Corona Virüs bulunduğu ortamda insandan insana hızlı bir şekilde yayılarak çok kısa bir sürede salgın haline gelmektedir. Yaşanan olağanüstü durum dikkate alındığında cami ve mescitlerde namazların cemaatle beraber kılınmasına devam edilmesi halinde virüsün yayılma tehlikesi vardır. Bu nedenle Yeni tip Corona Virüsün yayılma tehlikesi ortadan kalıncaya kadar Cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilmesi gerekli hale gelmiştir. camiler, münferiden namaz kılmak isteyenler için açık kalacaktır” denildi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku