Dijital Medya Platformu

VALİ MUSTAFA YAMAN’IN 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜNÜ ANMA VE ÇANAKKALE ZAFERİNİN 105.YILDÖNÜMÜ MESAJI

0 263

Şanlı Ordumuzun vatan topraklarını korumak ve savunmak için vatan ve mukaddesat uğrunda binlerce Şehit vererek elde ettiği Çanakkale Zaferi, Aziz Milletimizin bağımsızlık yolunda attığı ilk adımın simgesi olmuştur.

Bugün Ay Yıldızlı Bayrağımızın altında huzur ve güven içinde yaşamamıza vesile olan, Cumhuriyetimizin mimarları yüce ecdadımızın en güzel eserlerinden biri olan “Çanakkale Zaferi”nin 105. yıldönümünü büyük bir coşkuyla idrak ediyoruz.

Devletimizi, Milletimizi, Milli ve Manevi değerlerimizi korumak ve kollamak için yüzbinlerce kahramanımızın “Çanakkale geçilmez” dediği gibi, bu günlerde de sınırlarımızın güneyinde oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı, Fırat Kalkanı, Zeytindalı ve Barış Pınarı Harekatlarını başarıyla icra eden kahraman silahlı kuvvetlerimizin başlattığı Bahar Kalkanı Harekatında da evlatlarımız “Bir gül bahçesine girercesine” toprağa düştüğü, dünyaya kendilerini hayran bırakan mücadeleleriyle “bu vatana göz dikilmeyeceğini” göstermiştir.

Bu vatan evlatlarının imanı, kahramanlığı ve kararlılığı şanlı tarihimizde olduğu gibi bugünde tüm dünyanın takdirini kazanmıştır.

Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz vatanımızın bekası için mücadele eden Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi, rahmet, şükran ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku