Dijital Medya Platformu

Mardinli Vatandaşların Makarna Korkusu

0 268

Korona virüsün Türkiye’de görülmesinin ardından ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de vatandaşlar marketlere akın etti.

Corona Virüs salgını Türkiye’de de görülmesi üzerine ülkenin her yerinde olduğu gibi Mardinli vatandaşlar da marketlere akın ederek, özellikle makarna, kolonya ve temizlik ürünlerine hücum etti.

Mardin merkez Artuklu ilçesinde bulunan alışveriş merkezlerine ve büyük marketlere gelen vatandaşlar özellikle makarna, kolonya ve temizlik ürünlerinin bulunduğu stantlara hücum etti.

Vatandaşların en çok satın aldığı gıda maddelerinin başında makarna gelirken, raf ömrü uzun olan unlu mamüllerde de çok sayıda tüketildiği görüldü. Virüs nedeniyle gıda ve temizlik ürünlerinde tükenme endişesiyle markete geldiklerini belirten bazı vatandaşlar, ürünlerin tükenmesinden endişe duyduklarını ifade etti.

Makarna Üreticileri Sanayicileri Derneği Başkanı ve Nuh’un Ankara Genel Müdürü Nihat Uysallı, gerek görülmesi halinde Türkiye’deki her evi makarnaya boğabilecek kadar üretim yapıldığını açıklaması üzerine Mardinli vatandaşlarda rahat bir nefes aldı.

Bununla birlikte Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, korona virüs salgını nedeniyle kent genelinde yaşanacak haksız fiyat artışlarının önüne geçmek için işletmelere yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Bu denetimler vatandaşa huzur ve güven veriyor.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku