Dijital Medya Platformu

MAÜ, Uzaktan Eğitime Hazır

0 251

Türkiye koronavirüs önlemleri kapsamında eğitim alanında da önlemler almaya devam ediyor.

Bu önlemler kapsamında Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada Uzaktan Eğitim ile 23 Mart 2020 tarihinden itibaren 13 bin öğrencinin eğitimine devam etmesini sağlayacaktır denildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MAUZEM) Müdürü Muhammet Fatih Ağalday tarafından yapılan açıklamada “YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, küresel ölçekte yaşanan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen olağanüstü durum karşısında tedbir amaçlı bir dizi önemli kararlar alınmıştır. Yeni tip corona virüsü (Kovid-19) salgını nedeniyle üniversitelere verilen üç haftalık tatil döneminden başlamak üzere ikinci bir açıklamaya kadar Üniversitelerin ‘Dijital, Uzaktan Eğitim’ ile öğretime devam etmelerini istendi” ifadelerini kullandı.

Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında Uzaktan Eğitim Merkezi’nin güçlendirildiğini belirten Mardin Artuklu Üniversitesi MAUZEM Müdürü Fatih Ağalday, “Dijital Çağda Yükseköğretimde Öğrenme ve Öğretme  dersi ve yetkinliğinin dijital imkânlarla verilmesi konusunda bir hafta gibi kısa süredegüçlü bir alt yapı oluşturduk. Hali hazırda uzaktan eğitim veren bölüm ve programlarımız vardı. Biz bu sistemi tüm öğrencilerimize hitap edebilecek şekilde güncelledik. An itibari ile üniversitemizde bulunan 13 bin öğrenciye Uzaktan Eğitim programını uygulayacak içerik ve uygulama alanlarımız mevcuttur” dedi.

Açıklamasının devamında Ağalday, “YÖK bünyesinde oluşturulan YÖK-Dersleri projesi kapsamında ara yüzle erişime açık olacak bir havuz oluşturulduğunu ve Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından hazırlanan dijital ders malzemelerinin ve tüm öğrenme kaynaklarının da uzaktan öğretim uygulamalarında kullanılmak üzere bu havuza ilave edileceğini bildirdi.”

Dünyanın ve ülkemizin zor bir süreçten geçtiği bu olağanüstü dönemde Mardin Artuklu Üniversitesi olarak her türlü hassasiyetin gösterildiğini belirten Ağalday, eğitimin sekteye uğramaması için yoğun mesai harcadıklarını belirterek, öğrencilerin daha güvenli ortamlarda, ailelerinin yanında eğitim ve öğretimlerini sürdürmelerinin önemli olduğunu ifade etti.

 

 

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku