Dijital Medya Platformu

Artuklu Üniversitesi Okumayı Twitter ’da Gündeme Taşıdı

0 263

Mardin Artuklu Üniversitesi resmi twitter hesabı üzerinden başlattığı “Artuklu Evde Kitap Okuyor” başlıklı hashtag büyük ilgi görerek Twitter’da gündem oldu.

22 Mart 2020 tarihinde akşam saat 20.00’da başlatılan kitap okuma etkinliği kısa sürede yoğun ilgi gördü.
Mardin Artuklu Üniversitesi resmi twitter hesabı tarafından atılan twitte:
“Bu akşam 20.00’da ‘twitter@mardinartuklu’ adresinde yer alan ‘artuklu evde kitap okuyor’ etiketinin altına okuduğumuz kitapların fotoğraflarını paylaşın. Katılımcılar arasından 100 kişiye 2 ciltten oluşan ‘Artuklular’ adlı kitabı hediye edelim.” ifadeleri yer aldı.

Okuduğu kitabı yayınlayarak ilk paylaşımını yapan Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, attığı twittin altına ‘Hadi ülkemizin gündemine kitap okumayı yerleştirelim ve evde kalmanın ne kadar faydalı olduğunu ispatlayalım.’ notunu düştü.
Dünyada ve ülkemizde yaşananolağanüstü durum karşısında evde kalmanın önemine bir kez daha vurgu yapan Özcoşar,

“Dünya genelinde yaşanan salgın nedeniyle verilen can kayıplarını üzüntü ile takip ediyoruz. Eğitimciler olarak evde kalarak öğrenimin her an her yerde olabileceğini herkese bir kez daha hatırlatmak istedik. 3 Binin üzerinde twitter paylaşımı ile bize büyük oranda destek vererek kitap okumayı gündeme taşımamızısağlayan baştaakademisyen ve öğrenciler olmak üzere tüm destekçilerimize teşekkür ediyor, kitap paylaşımlarının devamını bekliyorum.” dedi.

Yusuf Kaplan ve Ahmet Tezcan gibi birçok önemli yazarın da harekete destek verdiği gözlemlendi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku