Dijital Medya Platformu

Mardin Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Denetimlerini Sıklaştırdı

0 298

Tarım ve Orman Bakanlığı talimatları doğrultusunda Mardin Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri de korona virüsü denetimleri kapsamında il genelindeki esnafları denetleyerek, bilgilendiriyor.

Mardin Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube müdürü Kadri Özen tarafından yapılan açıklamada; Mardin genelinde 13 ekip, 13 araba, 15 gıda mühendisi, 10 veteriner ve 15 ziraat mühendisi ile birlikte 7/24 saat esasına göre denetimlerini sürdürdüklerini belirtti.

Gıda ve Yem Şube müdürü Kadri Özen, “Bakanlığımızın genelgesi talimatı çerçevesinde personellerimiz (Covid-19) virüsüne karşı fırın, kasap, market ve lokantalarda çalışan elemanlara nasıl coronadan nasıl korunacakları, nelere dikkat edecekleri konusunda bilgilendirme ve rehberlik niteliğinde denetim yapmaktadır. Vatandaşlarımız önceliğimiz olduğu için denetimlerimiz 7/24 saat esasına göre devam edecektir. Ülke olarak, Mardin olarak hep birlikkte mücadele ederek bu işin üstesinden geleceğimize inancım tamdır. Lütfen çok acil bir işimiz yoksa dışarı çıkmayalım ki daha güzel sonuçlar elde edelim.Tedbir bizden takdir Allah’tan diyoruz.Siz evde kalın biz önleminizi alırız” dedi.

Özen, “Dünyada bir çok ülkede yaşanan Corona virüs (Kovid-19) Yeni önlemi almakta geciktikleri için kayıpların artmasına neden oldu. Bizde benzeri olumsuzlukların yaşanmaması adına gıdanın hazırlanması, sunulması, satışı ve servis edilmesi sırasında olası virüsün yayılmasını engellemek amacıyla seferber olmuş durumdayız.

Ekiplerimiz, değişik iş kollarında faaliyet yürüten fabrikalara ait yemekhane, mutfaklar, yemek üretimi yapılan işletmeler, pastane, lokanta, gıda depoları, marketler, ekmek ve ekmek çeşitleri üretimi yapan fırınlar, et ve et ürünleri işleme tesisleri, kasap, şarküteri gibi faaliyetine devam etmekte olan işletmeleri denetim, bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuyoruz. Korona virüsü tehlikesi ülkemizden gidinceye kadar denetimlerimiz yoğun olarak devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku