Dijital Medya Platformu

Corona İçin Diyanet’ten Dua Çağrısı

0 265

Ülkemiz’de de etkisini göstermeye başlayan Koronavirüs (Kovid-19) edeniyle önemli önlemler alınırken, Diyanet İşleri Başkanlığı’da yatsı ezanından sonra tüm camilerden dua edileceğini belirtti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, yeni tip koronavirüs salgınının bir an önce son bulması için 81 il’de yatsı ezanından sonra tüm camilerden dua edileceğini belirterek, vatandaşlarında evde kalmaya, tedbirlere hassasiyetle uymaya ve tek yürek olup dua etmeye davet etti.
Prof. Dr. Ali Erbaş’ın bu çağrısı üzerine Mardin’de de dün itibariyle tüm camilerde yatsı ezanının akebinde minarelerden dua sesleri duyuldu. Okunan dua vatandaşların kalplerine manevi huzur getirirken, yeni tip koronavirüs salgınına karşı kendilerini daha güvende hissettikleri belirtildi.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, vatandaşları da dua etmeye davet ettiği paylaşımında, şunları kaydetti:

“Koronavirüs (Kovid-19) salgınının bir an önce son bulması ve hastalarımızın şifaya kavuşmaları niyazıyla yarından itibaren yatsı ezanı sonrası tüm camilerimizden dua sesleri yükselecektir. Vatandaşlarımızı evde kalmaya, tedbirlere hassasiyetle uymaya ve tek yürek olup dua etmeye davet ediyorum.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku