Dijital Medya Platformu

Mardinliler Tarihi Çeşmelere Akın Etti

0 284

Geçtiğimiz hafta yoğun yağış nedeniyle Beyazsu’da heyelan yaşanması sonucunda Mardin’de musluklardan çamurlu su akmıştı. Halen etkisini hissettiren çamurlu suyu kullanmamak adına vatandaşlar, ellerinde bidonlarla Mardin’de bulunan tarihi çeşmelere akın etti.

Mardin’in Nusaybin İlçesinde bulunan Beyazsu’dan Mardin geneline dağılan su hattına karışan çamurlu sudan dolayı vatandaşların tüm depoları çamurlu suyla dolmuştu. Bir haftadır Mardin’i susuz bırakan çamurlu su vatandaşları adeta felç etti. Beyazsu bölgesinde meydana gelen heyelan sonucu şebeke hattının zarar görmesiyle birlikte susuz kalan Mardinli vatandaşlar, ellerinde bidonlarla tarihi çeşmelere akın etmek zorunda kaldı.

Şehir içinde bulunan tarihi çeşmelerden su doldurmak zorunda kalan vatandaşlar, yetkililerden problemin en kısa sürede çözülmesini istedi. Çamurlu suyun yaklaşık bir haftadır devam ettiğini belirten vatandaşlar, bilindiği üzere tüm dünyada olduğu gibi ülkemizide etkisi altına alan coronavirüs salgınından dolayı zaten zor bir süreçten geçiyoruz. Çamurlu sudan dolayı da doğacak olası bir salgına karşı tahammüllerinin olmayacaklarını ifade ettiler.

Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı MARSU birimi tarafından daha önce yapılan açıklamada; “Bilindiği üzere şehrimizin içme suyu Beyazsu regülâtöründen karşılanıyor. Meteorolojinin verilerinden de anlaşıldığı üzere bölgede kuvvetli yağışlar meydana gelecek uyarısında sonra toprağa düşen yağış aşırı olması nedeniyle dağ yamacında gelen taşkın sularin da etkisiyle beyaz sudaki su kaynağı patlamış olup, ana depolarımızı olumsuz yönde etkilemiştir. Gerekli tahliye dinlendirme, dezenfekte çalışmaları ve önlemler alınmıştır. Gelen çamurlu suyun vatandaşlara zararı bulunmamaktadır” bilgisine yer verilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku