Dijital Medya Platformu

Dolu Yağışı Hayatı Felç Etti

0 259

Mardin’de şiddetli yağmurun ardından etkili olan dolu yağışı hayatı felç etti. Sadece 10 dakika süren dolu yağışı nedeniyle birçok ev ve iş yeri zarar gördü.

Akşam saatlerinde etkili olan yağmur yerini doluya bıraktı. 10 dakika kadar süren dolu yağışı nedeniyle birçok ev ve iş yeri sular altında kaldı. Merkez Artuklu İlçesi Yenişehir semtinde cadde rögarları taşarken ana caddeler göle döndü. 13 Mart Mahallesi’nde, kurulan Perşembe pazarı esnafı tezgahları büyük zarar görürken Tarihi Mardin sokakları sele döndü.
Coronavirüs nedeniyle zabıta ve polisin evde kal uyarısına uymayan 65 yaş üstü vatandaşlar dolu yağışı edeniyle eve koşa koşa gitmek zorunda kaldı. Etkili olan sağanak yağmurun ardından yağan dolu ekili tarım arazilerini de vurdu. Şiddetli dolu yağışı yeni filizlenen meyve ağaçlarına zarar verirken, ekili sebzeleri yerle bir etti. Mezopotamya ovasında bulunan tarım arazilerini de adeta göle çeviren yağış, ekili mahsullerin tamamen zarar gördüğü belirtildi.

Dolu yağışı sonrası yağmur yağışı etkili olmaya devam etti

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku