Dijital Medya Platformu

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü 7/24 Vatandaşın Yanında

0 261

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü 7/24 Vatandaşın Yanında
Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Coronavirüs Covid-19 tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayarak, ‘Evkal’ uyarısını dikkate almalarını istedi.
Mardin İl Emniyet Müdürlüğü merkez Artuklu ilçesi dahil olmak üzere Kızıltepe, Nusaybin, Derik, Mazıdağı, Ömerli, Savur, Dargeçit, Midyat ve Yeşilli ilçelerinde bulunan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan evden çıkamayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılanmasına yönelik saha çalışması yaparak, “Vatandaşlarımız için 7/24 saat görev başındayız” açıklamasını yaptı.
Mardin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Coronavirüs Covid-19 tedbirleri kapsamında ilçelelerimizde bulunan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan sokağa çıkması kısıtlanan ve yardım talebinde bulunan kıymetli vatandaşlarımız mağduriyet yaşamamaları adına yardım ve talepleri ekiplerimizce karşılanmış, Coronavirüs Covid-19 nedeniyle alınan tedbirler konusunda bilgilendirilmiştir” denildi.
Yapılan saha çalışmalarında ilçelelerimizde tespit ettiğimiz yardıma muhtaç olan ve tek başına yaşayan Kerim Altun (70), Abdulkadir Sarıyıldız (73), Halise Adal (80), Rıdvan Dağ (70), Makbule Dağ (65), Fatma Karadeniz(80), Beside Kaymaz(78), Suat Ata (73), Meryem Doğan (67) isimli vatandaşlarımıza Covid-19 hakkında İçişleri Bakanlığı talimatları ve Sağlık Bakanlığı tavsiyeleri ile herhangi bir ihtiyacları olduğu zaman 112 acil telefonu aramaları hatırlatılmış ve ihtiyaçları karşılanmıştır”
Açıklamada, “65 yaş ve üstü vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımıza yönnelik ilimiz genelinde; 77 Ekip ve 173 personel görevlendirilmiş, 518 vatandaşımız ikaz edilerek evlerine gitmeleri konusunda uyarılmıştır. Polis sorumluluk bölgemizde tüm ilçelerimizde toplam 359 vatandaşımıza yardım edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku