Dijital Medya Platformu

Corona Tedbirleri Kapsamına Gençlerde Dahil Edildi

0 347

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman Başkanlığında toplanan İl İdare Kurulu Toplantısında yeni tedbirler alınarak gençler olmak üzere orta yaştaki vatandaşlarında virüsün etkisi alanı içinde olduğu belirtildi.

Toplantının ardından yapılan açıklamada, “Alınan tedbirler kapsamında kapsamında koronavirüsün sadece 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarla sınırlı olmadığı, başta gençler olmak üzere orta yaştaki vatandaşlarında virüsün etkisi alanı içinde oldukları, cadde ve sokaklarda sosyal hareketlilik içinde olan geçlerinde gerek duyulmadıkça evden çıkmamaları konusun uyarıldı.”
Açıklamada, “Hafta sonlarında vatandaşların mesire, piknik, alanlarında piknik yapmak, spor ve yürüyüş faaliyetleri nedeni ile çok yakın mesafede ve bir arada bulunmamalıdırlar. Bu durumun hem kendi sağlığı hem de başkalarının sağlığı açısından tehdit oluşturmaktadır. Bu nedenle il genelinde 28-29 Mart 2020 tarihleri arasında bahsi geçen yerlerde sosyal faaliyetler yasaklanmıştır” denildi.

Şehirler arası yolculuklarınında valilik iznine tabi tutulduğu ifade edilen açıklamada, “İller arasında seyahat etmesi zorunlu olan vatandaşlar, valilik yada ilçe kaymakamlıklarında kurulan Seyahat İzin Kurulu’na başvurarak seyahat belgesi almaları gerekmektedir. Talebi uygun görülenlere kurul tarafından seyahat güzergâhı ve süresini de içerecek şekilde “şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi” belgesi düzenlenecektir.

Seyahat İzin Kurulunca, şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi verilenler tarafından yapılan başvurular dikkate alınarak otobüs seferi planlaması yapılacak ve ilgililere bilgi verilecektir. Seyahat etmesine izin verilen otobüslerdeki yolcuların ve personelin sağlık kontrollerinin yapılması amacıyla otogar çıkışlarında sağlık kontrol noktaları oluşturulacak, yolcuların sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra seyahat yapılabilecği ifadeedildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku