Dijital Medya Platformu

NATO’dan Türkiye’nin İtalya ve İspanya’ya yardımına yorum: Gurur duyuyoruz

0 258

Türkiye’nin koronavirüs salgınının en çok etkilediği ülkelerden İtalya ve İspanya’ya uçak dolusu yardım malzemesi göndermesinin ardından NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’den konuya ilişkin yorum geldi.

Stoltenberg, malzemeleri taşıyacak Türk uçağının bir fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak, ” NATO dayanışması eylemde. Türkiye bugün, tıbbi malzemelerin bulunduğu bir kargo uçağını, Kovid-19 ile ortak mücadelemizi desteklemek için İtalya ve İspanya’ya gönderiyor. NATO Müttefiklerinin afet yardım merkezimiz aracılığıyla birbirlerini desteklediğini görmekten gurur duyuyoruz.” ifadeleriyle memnuniyetini dile getirdi.

TÜRKİYE’DEN İSPANYA VE İTALYA’YA YARDIM ELİ

Türkiye, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleye destek amacıyla İspanya ve İtalya’ya tıbbi yardım malzemesi gönderiyor.

Dünyada Kovid-19’dan en fazla etkilenen ülkelerden olan ve aynı zamanda salgının Avrupa’daki merkez üssü haline gelen İspanya ve İtalya’ya Türkiye’den yardım eli uzandı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesindeki askeri fabrikalarda, dikimevleri ile Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunda, yerli ve milli imkanlarla üretilen, koruyucu önlem sağlayan maske ve kıyafet, antibakteriyel sıvı gibi binlerce tıbbi yardım malzemesi Etimesgut Askeri Havaalanı’nda askeri kargo uçağına yüklendi.

Gönderilen malzemelerin yer aldığı sandıkların üzerinde İtalyanca ve İspanyolca, Mevlana’nın “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.” sözü ve “Türkiye’den İspanyol halkına sevgilerle” ifadesi yer aldı.

Türkiye’nin gönderdiği yardımları taşıyan uçak, Ankara’dan ilk olarak İspanya’ya hareket etti. Uçak oradan da İtalya’ya gidecek.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku