Dijital Medya Platformu

Benzine bir İndirim daha geliyor

0 246

Petrol fiyatlarındaki düşüş eğiliminin sürmesi ile son olarak LPG’ye 95 kuruş olarak yansıyan büyük indirimin ardından benzine yeni bir indirim daha geliyor. 14 kuruşluk yeni indirimin bu gece yarısı pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor. İndirimle birlikte İstanbul’da benzinin litre fiyatı tekrardan 5 liranın altına gerileyerek 4 lira 51 kuruşa kadar inmiş olacak.

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde ekonomik büyüme ve petrol talebi beklentilerine olumsuz etkileri de fiyatlar üzerinde aşağı yönlü baskı uygulamaya devam ediyor.

Brent petrolün varil fiyatı, uluslararası piyasalarda dün 22 dolar seviyesine kadar geriledi.

Petrol fiyatlarında neredeyse 1 ayı bulan düşüş eğiliminin akaryakıt fiyatlarına yansıması ise sürüyor. Son olarak dün LPG’ye gelen 95 kuruşluk büyük indirimin ardından benzin fiyatları için de bir indirim daha gündeme geldi.

Bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansımaı beklenen indirimin tutarı 14 kuruş olacak.

İndirimle birlikte İstanbul’da benzinin litre fiyatı tekrardan 5 liranın altına gerileyerek 4 lira 51 kuruşa kadar inmiş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku