Dijital Medya Platformu

Mardinli Eczacılardan: ‘1 metre kuralı’

0 263

Mardin’de faaliyet yürüten eczanelerde corona virüs önlemleri kapsamında en az bir metre kuralına uyularak, müşteri ile eczacı arasındaki mesafe kırmızı şerit ile korunuyor.

Ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de baş gösteren coronavirüs vakaları vatandaşları tedirgin ederken, yetkililer ise yoğun önlemler alıyor. Salgına karşı risk altında bulunan Mardinli eczacılar da çeşitli tedbirler alarak, mesailerine devak ediyor.

Merkez Artuklu ilçesinde bulunan Halil Eczanesinden eczacı teknisyeni  Osman Akçakoca; ‘sosyal mesafe’ olarak adlandırılan 1 metrelik mesafeye uyulmasına dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, bu mesafenin hem eczane çalışanları hem de vatandaşlar açısından önemli olduğunu söyledi.
Akçakoca, “Coronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşlarla aramıza bir metre mesafe oluşturarak şerit çekti.

Hasta ile olan bir birbuçuk metre mesafeyi çektiğimiz bu şerit ile sağlamaya çalışıyoruz. Kurallı mesafenin hem eczane çalışanları hem de vatandaşlar açısından çok önemli ve yararlı olduğunu düşünüyorum. Maske ve eldivenlerimizide ihmaletmiyoruz.

Allah göstermesin virüsün daha fazla yayılması halinde daha sıkı tedbirler alacak, tulum giyerek ve gözlük takarak bu mesafeyi korumaya çalışacağız. Vatandaşlarımızın sağduyusu ve yetkilerin tedbirleriyle inşallah bu illeti en kısa sürede atlatacağıza inanıyorum” temennisinde bulundu.

Kronik hasların ve yaşlıların evden çıkamamaları gerektiğini de belirten Akçakoca, “Sosyal yaşantımıza biraz ara verelim. Evde kalalım. Zamanımızı kitap okuyarak, film izleyerek ve en önemlisi ülkemize, milletimize ve tüm müslümanlara dua ederek geçirmeye çalışalım. Özellikle kronik hastalar ve yaşlılarımız dışarı çıkmasınlar. Virüsün yayılmaması için elimizden ne geliyorsa yapalım ve Sağlık Bakanlığımızın 14 kuralını uygulayalım” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku