Dijital Medya Platformu

Mardin’de Suya Yapılan Zam Virüsle Mücadeleyi Olumsuz Etkiliyor

0 140

Kovid19 Virüsünün yayılmasından sonra başta kolonya maske ve bir çok ürüne yapılan zamların eleştirildiği, Hükümetin fırsatçılara karşı mücadele başlattığı bir dönemde Mardin Büyükşehir Belediyesinin suya yapmış olduğu zam büyük tepki aldı.

2020 ocak ayında Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresinin (MARSU), suya yapmış olduğu zam halktan gelen tepkiler üzerine Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman’ın talimatıyla geri alınmıştı. Üç ay geçmeden su fiyatının en çokta salgınla mücadelenin verildiği birçok insanın işyerinin kapalı olması yada işten çıkarıldığı bir dönemde  M3 birim fiyatının 3,25 liradan 4,75 liraya çıkartılması halkta büyük tepkiyle karşılandı.

Konu ile ilgili gazetemize ulaşan vatandaşlar;’’ Corona virüsü salgını nedeniyle birçok Belediye son ödeme tarihi geçen faturalar dikkate alınmadan hizmetlerin süreceğini hatta bazı belediyeler vatandaştan su bedeli almayacağını duyurdu. Hükümetimiz’de Elektrik ve doğalgaz faturalarına zam yapılmayacağı ve hatta üç aya kadar elektrik ve doğalgaz sayaçlarının dahi okunmayacağını açıklarken, Mardin’de yapılan bu zam ne hükümetimizin politikalarıyla uyuşmakta ne de vatandaşın salgınla mücadelesine bir katkı sağlamaktadır.

Salgın nedeniyle evlerimize kapandığımız ve en çok temizlik için ihtiyaç duyduğumuz suya yapılan bu zam kabul edilebilir bir şey değildir. Günde en az birkaç kez el yüz ve genel temizliğimizi yaparken artık muslukları açmaya çekinir hale geldik. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Yaman’dan ekonomik açıdan ezildiğimiz kiralarımızı ödeyemediğimiz ve hiçbir faturamızı ödeyemeyecek durumda olduğumuz bu süreçte, MARSU’nun yapmış olduğu bu haksız zammı bir an önce geri almasını talep ediyoruz’’ ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku