Dijital Medya Platformu

Artuklu Semt Pazarında Sıkı Denetim

0 277

Cumburbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacak” açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge ile birlikte Mardin Büyükşehir Belediyesi harekete geçti.

Zabıta Ekipleri Maske ve Dezenfektan Dağıttı
Koronavirüs salgınına karşın ilk günden itibaren önlemlerini artıran Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık işleri Daire Başkanlığı Büyükşehir zabıta ekipleri işbirliğinde 13 Mart Mahallesinde kurulan Cumartesi Pazarında esnaf ve vatandaşa ücretsiz maske ve küçük şişelerde dezenfektan dağıttı.

Pazar yerinin girişleri güvenlik amaçlı polis tarafından bariyerlerle kapatılırken alışverişe gelen tüm vatandaşların ateşi dijital temassız ateş ölçer ile ölçüldüğü ve maskesiz hiç kimsenin Pazar yerine alınmadığı gözlemlendi. Konuyla ilgili aldığımız bilgiye göre Pazar yerinde bugün itibariyle altı bin maske ve iki bin şişe dezenfektan dağıtıldı.
Semt pazarında dağıtımı gerçekleştirilen maske ve dezenfektandan dolayı pazar esnafı ve vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman ve ekibine teşekkür etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku