Dijital Medya Platformu

Koronavirüse karşı TÜBİTAK’a şaşırtan başvuru: 444 proje sunuldu

0 242

TÜBİTAK’ın yeni tip koronavirüsün teşhis, tedavi ve önlenmesinde kullanılabilecek ürünlerin geliştirilmesine yönelik yaptığı çağrıya bir haftada beklenenin üzerinde başvuru geldi. Hızlı ve güvenilir ölçüm yapan tanı kitleri, tedavide kullanılabilecek ilaç ve cihaz konularını kapsayan 444 başvuru geldi. Başvuruların TÜBİTAK tarafından değerlendirmeye sürecine alındığı açıklandı.

TÜBİTAK’ın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yönelik açtığı çağrıya bir haftada 444 başvuru gerçekleştirildi.

Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Kovid-19’un teşhis, tedavi ve önlenmesinde kullanılabilecek ürünlerin geliştirilmesine yönelik TÜBİTAK’ın mevcut desteklerine ek olarak başlattığı çağrıya bir haftada beklenenin üzerinde başvuruda bulunuldu.

Söz konusu çağrı kapsamında 444 proje başvurusu alınarak değerlendirme süreçleri başlatıldı.

444 proje arasında uygun görülenler için uygulama çalışmaları başlatılacak.
Projeler, Kovid-19’un teşhis ve tedavisinde kullanılacak koruyucu ürünler, hızlı ve güvenilir ölçüm yapan tanı kitleri, tedavide kullanılabilecek ilaç, cihaz, yazılım ve hasta takip uygulaması konularını kapsıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku