Dijital Medya Platformu

Madin Valiliği Yardım Talepleri İçin Telefon Numaraları Yayımladı

0 280

Coronavirus tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı tarafından duyurulan “Ekonomik İstikrar Kalkınma Paketi Destek Programı” yardım başvuruları, sosyal mesafe kuralını ihlal etmeden ve evlerden ayrılmadan, telefon numaraları aranarak ve internet sitesi üzerinden yapılabilecek.
Programı kapsamında, hak sahibi 65 yaş ve üzeri ile kronik hastalığı olup sokağa çıkması yasak olan vatandaşlara “Vefa Sosyal Destek Grupları” aracılığıyla yapılan yardımlar aralıksız devam ediyor. Bu kapsamın dışında kalan tüm ihtiyaç sahiplerinin yardım başvuruları, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) ile İl/İlçe Açık Kapı Birimlerine telefon numaraları aranarak yapılıyor.

Herhangi bir geliri bulunmayan, daha önce sosyal yardımlardan faydalanmayan, Coronavirus tedbirleri nedeniyle işten çıkarılan, işyerinin kapanması nedeniyle geliri kesilen vatandaşların, ikamet ettikleri ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) destek başvurusunu yapabileceği telefon numaraları şu şekilde:
ARTUKLU: 213 33 03 – 0538 664 9112 – 0538 672 8112
İNTERNET BAŞVURUSU ADRESİ: www.acikkapi.gov.tr ve www.turkiye.gov.tr

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku