Dijital Medya Platformu

PKK’lı Teröristlerden Köylülere Tuzak: 5 Şehit

0 15

Diyarbakır’da odun toplamaya giden köylülere PKK’lı teröristler tarafından yola döşenmiş uzaktan kumandalı mayın palatıldı. Patlama sonucunda 5 sivil vatandaşımız şehit oldu.

Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Güleç Mahallesi kırsalında odun toplamaya giden köylüleri taşıyan aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce yola döşenmiş uzaktan kumandalı mayın patlatıldı. Patlama sonucu 5 sivil vatandaşımız şehit oldu. Haber üzerine anında bölgeye güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklama, “İlimiz Kulp İlçesi Güleç Mahallesi kırsalında 8 Nisan Çarşamba günü saat 06.30 sıralarında, orman kesimine giden sivil vatandaşlarımızın bulunduğu aracın geçişi esnasında, PKK terör örgütü üyelerince el yapımı patlayıcıyla yapılan saldırı sonucunda 5 sivil vatandaşımız şehit olmuştur. Saldırının faillerinin tespit edilmesi ve yakalanması için güvenlik kuvvetlerimiz tarafından operasyonlara başlanılmıştır. Menfur saldırı olayında Şehit olan vatandaşlarımıza Yüce Allahtan rahmet, ailesine, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.”İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada da ise “Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde odun toplamaya giden köylülere yönelik, hain terör örgütü PKK’lı teröristlerin döşedikleri el yapımı patlayıcı sonucu 5 sivil vatandaşımız şehit olmuştur. Hainlerin yakalanması için güvenlik güçlerimiz tarafından operasyon başlatılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku