Dijital Medya Platformu

Vatandaşlar Elektrik Kesintisine Karşı Uyarıldı

0 274


Mardin Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ) ve TEİAŞ tarafından yapılan açıklamada Kızıltepe ilçesinin Trafo Merkezi’nde TR-A ait 170 kV kesici değişimi yapılacağmdan elektrik kesintisine gidilecektir.

Mardin ili 154kV Kızıltepe Trafo Merkezi’nde TEİAŞ tarafınca 12 Nisan 2020 ile 13 Nisan 2020 tarihleri arasında TR-A ait 170 kV kesici değişimi yapılacağmdan TR-A trafosu servis harici edilecektir. TR- A trafosundan beslenen fıderler TR-B trafosuna 12 Nisan 2020 Pazar günü 07.00 ile 07.15 saatleri arasında aktanlacak olup 15 dakikalık enerji kesintisi olacaktır. Çalışma tamamlandıktan sonra 13 Nisan 2020 Pazartesi günü 17.00 ile 17.15 saatleri arasında 15 dakikalık eneıji kesintisi yapılarak öderler tekrar TR- A trafosuna aktarılacaktır.

Bu çalışma doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Altmtoprak, Atatürk, Bahçelievler, Cumhuriyet, Doyuran, Ersoylu, Fırat, Ilıcak, Koçhisar, Sanayi, Selahattin Eyyubi, Tepebaşı, Turgut Özal, Yenikent, Yenimahalle, Üçevler ve İpek mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Mardin Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ) tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada elektrik kesinti yapılacak saatler arasında vatandaşların tedbir almalarını istedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku