Dijital Medya Platformu

Mardin’de Sokağa Çıkma Yasağına Uyuluyor

0 240

Türkiye’de koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge ile 31 Büyükşehir ve Zonguldak ilinde gece saat 00.00’da başlayan sokağa çıkma yasağına Mardin vatandaşları uyuyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Mardinin’de  aralarında bulunduğu 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta hafta sonu için sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Mardin merkez Artuklu İlçesinde yasağın başlamasıyla birlikte vatandaşlar evlerine kapandı. İnsanların yoğun olduğu cadde ve sokakların yasakla birlikte boş kaldığı görüldü. Kentin en işlek bölgelerinden olan Vali Ozan Caddesi  Ve Vali Mustafa Yaman Caddeleri bomboş görüntüsüyle dikkat çekerken, yoğun araç trafiği olan caddelerde de ambulans  polis araçları ve genelgeyle izin verilen araçlar dışında araçlar yoktu.

Sokağa çıkma yasağını helikopterle yapılan denetimle kontrol edildi.

Mardin’de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağına uyulup uyulmadığı havadan helikopterle de kontrol edildi,

 Şehrin işlek cadde ve kavşaklarında uygulama yapan polis ekipleri, sürücü ve yayaları durdurarak izinleri olup olmadığını kontrol etti, yasağı ihlal edenlere ceza uyguladı.

                                                                  Haber:(Halil YORĞUN)

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku