Dijital Medya Platformu

Ücretsiz Maske Ne Zaman Dağıtılacak

0 247

Eczacılar ücretsiz maske için vatandaşlardan telefonlarına gelecek mesajı beklemelerini istiyor.

Sokağa Çıkma Yasağıyla birlikte Mardin’deki nöbetçi eczaneler hizmet vermeye devam ediyor. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında 10 Nisan itibariyle pilot bölge olarak seçilen şehirlerde eczanelerden ücretsiz maskeler vatandaşlara dağıtılmaya başlanmıştı.

Konuyla ilgili Artuklu’daki nöbetçi eczaneden aldığımız bilgiye göre, Maskelerin eczaneler üzerinden dağıtılacağı haberinden sonra birçok vatandaşın eczanelere gelip maske talebinde bulunduğunu, Mardin’de şuan için herhangi maske dağıtımı yapmadıklarını uygulamanın halihazırda pilot bölgelerde uygulandığını ve önümüzdeki günlerde bu uygulamanın Mardin’de de başlayacağını belirtti. Eczacılar Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı uygulamayla birlikte ücretsiz maskelerini temin etmek isteyen vatandaşlardan cep telefonlarına gelecek mesajları beklemelerini istiyor.
Ücretsiz Maske Talebi Nerden Yapılmalı
Ücretsiz maske talebi e devlet üzerinden yapılmaktadır. E-devlet üzerinden maske başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar;
– E Devlet’e giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “ücretsiz maske talebi” yazın.
– Açılan sayfada kişisel bilgileriniz ile iletişim bilgilerini doldurunuz
– Diğer aile bireylerinizi eklemek istiyorsanız ‘Aile Bireyi Ekle’ seçeneğini kullanın ve aynı şekilde o kişinin de kimlik bilgilerini girin.
– Son olarak güvenlik sorusunu ve verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu onayladıktan sonra en attaki ‘Maske Siparişi Ver’ butonuna basın.
Bu hizmeti kullanarak kendiniz ve aynı hanede bulunan aile bireyleriniz için 20 yaş üstü ve 65 yaş altı olmak koşuluyla ücretsiz maske talebinde bulunabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku