Dijital Medya Platformu

Mardin’de ‘Fazlaysa Bırak, Eksikse Al’ Kampanyası

0 27

Mardin’de fırıncı esnafı ve hayırsever vatandaşların dayanışması öncülüğünde ihtiyaç sahiplerine yapılan ekmek dağıtım seberliği çığ gibi büyüyor.
Coronavirüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında işsiz kalan, evine ekmek götüremeyen ihtiyaç sahiplerine fırıncı esnafının girişimleriyle ve hayırseverin katkılarıyla koşulsuz ekmek dağıtımı yapılıyor.
Mardin’in Artuklu ilçesinde bulunan Kardelen Pide Ekmek Fırını işletmecisi Selahattin Yüksel, ‘Fazlaysa Bırak, Eksiks Al’ adlı kampanyayla sadece bir günde yaklaşık 700 ekmek dağıttıklarını söyledi.
Yüksel, “Coronavirüs salgını nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de çok sayıda vatandaşımız işsiz kaldı. Bu vatandaşlarımız evlerine ekmek götüremez oldu. Bu gibi sıkıntılı günleri atlatabilmemiz için her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bizde üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmek için böyle bir kampanya başlattık. Yararlı olabildiysek ne mutlu bize. Bu kampanyaya katkıda bulunan bütün hayırsever vatandaşlarımızdan Allah razı olsun” dedi.
Ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı süreçte birçok vatandaşımız mağdur olduğunu belirten Yüksel, “Biz de bu mağduriyeti gidermek adına ihtiyaç sahiplerine bedava ekmek dağıtma kararı aldık. Bilindiği üzere birçok kafe, berber ve kıraathane gibi iş yerleri kapanmış durumda. Birçok insanımız şu anda ‘Evde Kal’ çağrısına uyuyor. Evde kalınca da başta ekmek olmak üzere birçok ihtiyaçları oluyor. Umuyoruz ki bu yardım kampanyası diğer meslektaşlarımıza da örnek olur” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku