Dijital Medya Platformu

Mavidemir, Eleştirerek İstifasını Verdi

0 447

Mardin’in merkez Artuklu İlçesi AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülbahar Mavidemir görevinden istifa etti.

İstifasını Kamuoyuna yaptığı açıklama ile duyuran Mavidemir istifa metninde şu ifadelere yer verdi: 2002’den beri gönüllü olarak çalıştığım Ak Parti’ye 2011 yılında üye oldum. 8 Mart 2015’te Mardin İl Kadın Kolları Yönetimi’nde sırasıyla; Teşkilat Başkanlığı, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı ve başkan vekilliği yaptım. 2016 Mart ayında yönetimin feshedilmesi sebebiyle partiye gönüllü olarak devam ettim. 2017 yılında Mardin İl Kadın Kolları’nda Yedek Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldım. 3 Ocak 2018’de Genel Merkez tarafından Artuklu İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak atandım.

Göreve geldiğim günden itibaren, tüm şehitlerin ve şehit olan iki kayınımın emaneti olan Vatanım ve Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınlara olan güvenini sarsmamak adına, cansiperane davam için çalıştım.
Çok zor şartlarda çok iyi işler başardım. Ancak Artuklu İlçe Başkanımızın, atandığı günden itibaren Kadın Kollarına olan küçümseyici, hor gören, sert tavrı; Kadın Kolları’nın teşkilatın bir kolu olduğunu kabullenmeyip her zaman bizi saf dışı bırakmasına sebep oldu. Yönetim Kurulu üyelerinin önünde tarafıma karşı hakarete varacak nitelikteki tutumu her zaman beni rahatsız etti. Teşkilatının arkasında durmayıp sürekli eleştiren ve suçlayan bir yöneticiyle çalışmak oldukça zor.

Teşkilatına sürekli tepeden bakan bir İlçe Başkanı, Cumhurbaşkanımızın çizdiği çizginin dışında kalıyor.
Belirttiğim hususlardan ötürü; 2015’ten beri aktif bir şekilde, Sayın Cumhurbaşkanımızın bize emanet ettiği davasına sahip çıkarak büyük bir özveri ve sevgiyle yürüttüğüm Artuklu İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Ancak her zaman Cumhurbaşkanımızın izinden Ak Parti’nin bir neferi olarak sahada gönüllülük esaslı bulunacağımdan hiç kuşkunuz olmasın.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku