Dijital Medya Platformu

Sanayi ve Teknoloji Mardin İl Müdürlüğüne Yılmaz Altındağ atandı

0 353

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan yeni kararnameyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde iki yeni Genel Müdürlük kuruldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yapısını yeniden düzenleyen Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi kapsamında Milli Teknoloji Genel Müdürlüğü ile Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü adında iki yeni müdürlük kuruldu.

Karar Resmi Gazete’de yayımlandı.
Ayrıca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Mardin İl Müdürlüğüne yıllardır DİKA Genel Sekreterliğini yapan Yılmaz Altındağ atandı. DİKA Genel Sekreterliğinden istifa eden Altındağ, önümüzdeki birkaç gün içinde yeni görevine başlayacağı ifade edildi.

Milli Teknoloji Genel Müdürlüğü’nün görevleri arasında Türkiye’nin dijital dönüşümü için gerekli insan kaynağının yetiştirilmesi, Ar-G politikalarını belirlemek, kamu bilişim projelerini üstlenecek firmaları yetkilendirmek veya yetkileri iptal etmek bulunuyor.

Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü ise teknolojideki değişimin Türkiye’ye etkilerini analiz etmek, üniversite-sanayi işbirliğini teşvik etmek gibi görevler üstlendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku