Dijital Medya Platformu

Mardin BİLSEM’de üretilen 300 adet siper maske İl Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi

0 254

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle, Şehit Veli Demiryürek Bilim ve Sanat Merkezinde (BİLSEM) üretilen 300 adet siperli maske, İl Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un talimatları doğrultusunda, koronavirüs (COVID-19) salgınıyla mücadele kapsamında emniyet görevlilerinin siper maskeleri, Mardin’in Artuklu, Midyat ve Kızıltepe ilçelerindeki Bilim ve Sanat Merkezlerinde görevli yöneticiler ve öğretmenler tarafından üretiliyor.
Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer; “Müdürlüğümüzce pandemiyle mücadele kapsamında kurumlarımızla birlikte aralıksız bir şekilde yüz koruyucu siperli maskelerini Bilim ve Sanat Merkezlerinde görevli yönetici ve öğretmenlerimiz tarafından üretmeye devam ettiklerini belirterek, bu kapsamda İlimiz emniyet görevlileri için İlimiz Artuklu, Midyat ve Kızıltepe ilçelerindeki Bilim ve Sanat Merkezleri tarafından üretilen 300 adet yüz koruyucu maskeyi, Mardin İl Emniyet Müdürü Sayın Hakan Çetinkaya’ya makamında teslim ettiklerini söyledi.

Sümer, “Mardin Milli Eğitim camiası olarak bu zorlu süreçte büyük özveriyle çalışan sağlık çalışanları gibi emniyet güçlerimizin de yanında olacaklarını söyledi. Sümer, maskeler üretildikçe sağlık çalışanlarımız ve emniyet güçlerimiz başta olmak üzere ihtiyaç duyan tüm kurumlarımıza destek olmaya devam edeceklerini ifade etti. Sümer, bu süreçte emek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Mardin İl Emniyet MüdürüHakan Çetinkaya ise, İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer’e teşekkür ederek teslim alınan siper maskelerin sokakta, bankamatik önlerinde ve kontrol noktalarında görevli olan emniyet personellerine dağıtılacağını söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku