Dijital Medya Platformu

İkinci Yasakla Birlikte Mardin Yine Sessiz

0 237

Yeni tip Koronavürüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında 30 Büyükşehir ile Zonguldak’ta 17-19 Nisan 2020 tarihleri arasında 48 saat süreyle uygulanan ikinci hafta sonu sokağa çıkma yasağıyla birlikte Mardin tekrar sessizliğe büründü.

Tüm dünyada etkisini gösteren yeni tip Koronavürüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Türkiye’de de tedbirler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı tarafından saat 24.00’da başlayıp 19 Nisan saat 24.00’a kadar sürecek olan ikinci hafta sonu sokağa çıkma yasağı ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de uygulanıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağının ilan edildiği iller arasında yer alan Mardin’in caddeleri, sokakları ve tarihi mekanlarında büyük bir sessizlik hâkim oldu. Şehrin en işlek caddeleri, sokakları, tarihi ve turistik yerleri yasak ile birlikte boş kaldı.

Sessizliğe bürünen Mardin’de, polis ekipleri birçok noktada kontrol noktaları oluştururken, güvenlik timlerinden oluşan devriye ekipleride artırıldı. Güvenlik birimleri sadece sokağa çıkma yasağının kapsamı dışında ve istisnai durumlarda kalan vatandaşların geçişine de izin veriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku